Biyografi

A Spor Spikeri Taner Karaman Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

A Spor spikeri ve sunucusu Taner Karaman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Taner Karaman’ndan söz edeceğiz.

Taner Karaman Kimdir?

— Spor spikeri ve sunucusu.

Öğretmen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Taner Karaman, son zamanlarda A Spor ekranlarında yaptığı yorumlar ve çıkarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kendisi hakkındaki merak edilenleri başlıklar halinde sizlerle paylaşacağız.

Kaç Yaşında?

Taner Karaman hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de kaç yaşında olduğudur. Doğum tarihi net olarak bilinmemekle birlikte 1985 yılında dünyaya geldiği ifade edilmiştir. Yani kendisi şu anda 35 yaşındadır.

Nereli?

Babası öğretmen olan Taner Karaman, babasının memuriyeti dolayısıyla yurdun çeşitli yerlerinde bulunmuştur. Ancak Taner Karaman aslen Kayserilidir.

Taner Karaman eşi Emily Karaman

Mesleki Kariyeri

Haziran 2014 tarihinden itibaren A Spor ekranlarında spor yorumcusu olarak görev yapan Taner Karaman, aynı zamanda Temmuz 2012’den beri de Sabah gazetesinde Spor Editörü olarak görev yapmaktadır. Ocak 2015 ile Ocak 2017 tarihleri arasında da Türkiye Futbol Federasyonu’nda Eğitmen olarak görev yapmıştır.

Eğitim Kariyeri

Lisans eğitimine 2004 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik bölümünde başlayan Taner Karaman, bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Vilniaus Üniversitesi’de yine fizik üzerinde 1 yıl eğitim alan Karaman, daha sonra 2016 yılında Marmara Üniversitesi Spor “Yönetim Bilimi bilim dalında yüksek lisansa başlamış ve Türk Futbol Takımlarının İstikrar Bileşenlerinin Modellenmesi” teziyle 2018 yılında mezun olmuştur. Karaman şimdi yine Marmara Üniversitesi’nde doktorasına devam etmektedir.

Kitap Makale ve Tezleri

Kasım 2014’de Sinemis Yayınevi’nden Altı Üstü Futbol isimli kitabı yayınlanan Taner Karaman’ın Kasım 2015’de ise yine Sinemis Yayınevi’nden Futbolun Dengeleri isimli kitabı yayınlanmıştır. Öte yandan Spor ve Sağlık Bilimleri Dergisi’nde Nisan 2019’da “Olimpiyat Oyunlarında Yenilenebilir Enerji Kaynak Kullanımının Değerlendirilmesi” başlıklı makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca Haziran 2018’de Marmara Üniversitesi doktora programından “Türk Futbol Takımlarının İstikrar Bileşenlerinin Modellenmesi” başlıklı tezi ile mezun olmuştur.

Hangi Takımlı?

Taner Karaman hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de hangi takımı tutuğudur. Aslen Kayserili olan ve bu renklere gönül veren Taner Karaman, koyu bir Kayserispor taraftarıdır.

Taner Karaman ile İlgili Aramalar

Google’da Taner Karaman ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; taner karaman kimdir nerelidir, taner karaman hangi takımlı, taner karaman kaç yaşında, taner karaman beşiktaş, taner karaman galatasaray, taner karaman fenerbahçe, taner karaman eşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds