A Spor Yorumcusu Gürcan Bilgiç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımı Tutuyor?

A Spor yorumcusu Gürcan Bilgiç kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca spor yorumcusu Gürcan Bilgiç’ten söz edeceğiz.

Gürcan Bilgiç Kimdir?

  • Spor yorumcusu

Perihan ve Necati Bilgiç çiftinin oğlu olarak 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gürcan Bilgiç, lisans eğitimini de İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışma hayatına başlayan Gürcan Bilgiç, daha sonra kariyerine Milliyet Gazetes’nde devam etmiştir. 12 sene boyunca Milliyet Gazetesi bünyesinde çalışan Bilgiç, burada editörlük ve muhabirlik gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

2003 senesinde Fotomaç isimli gazetede çalışmaya başlayan Gürcan Bilgiç, daha sonra da Sabah gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Bir dönem TRT ekranlarında da sunuculuk görevinde bulunan Gürcan Bilgiç, son olarak A Spor ekranlarında spor yorumculuğu yapmaktadır. Öte yandan spor dünyasının en önemli isimlerinden olan Gürcan bilgiç, evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Kaç Yaşında?

Gürcan Bilgiç hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri de kaç yaşında olduğudur. Başarılı spor yorumcusu, muhabir ve gazeteci Gürcan Bilgiç, yukarıda da belirttiğimiz gibi 1965 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 2020 itibariyle 55 yaşındadır.

Nereli?

Spor yorumcusu, muhabir ve gazeteci Gürcan Bilgiç, İstanbul doğumlu olsa da baba tarafından aslen Kilislidir. Öte yandan babasının ismi Necati Bilgiç’tir. Öte yandan Gürcan Bilgiç, babasını 2015 yılında kaybetmiştir.

Hangi Takımlı?

Gürcan Bilgiç ile ilgili olarak spor yorumcusu kimliğinden dolayı merak edilen en önemli sorulardan biri de hangi takımlı olduğudur. Gürcan Bilgiç, hem sosyal medya kullanıcılarının hem sözlük yazarlarının genel kabul görüşlerine göre ve ekrandaki yorumlarına göre Fenerbahçelidir, Fenerbahçe takımını tutmaktadır. Bir dönem Aykut Kocaman’ı savunması ile Fenerbahçe taraftarları ile arası açılmıştır.

Gürcan Bilgiç ile İlgili Aramalar

Google’da Gürcan bilgiç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Gürcan Bilgic transfermarkt Gürcan Bilgiç hangi Takımlı gürcan bilgiç’in babası kimdir Gürcan Bilgiç Fenerbahçe GÜRCAN BİLGİÇ Gürcan Bilgiç gençliği Gurcan Bilgiç kac yaşında Gürcan Bilgiç Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi