Biyografi

Ethem Sedef Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne Mezunu? Evli mi?

Ethem Sedef kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ethem Sedef’ten söz edeceğiz.

Ethem Sedef Kimdir?

  • Siyasetçi.

Tam adı İbrahim Ethem İbrahim Sedef’dir. 1980 yılında Osman Sedef ve Durya Sedef çiftinin bir ferdi olarak dünyaya gelmiştir. İlkokul ve lise eğitimini Yozgat’ta tamamlayan İbrahim Sedef, lisans eğitimini Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. İbrahim Sedef, 1999 ile 2006 arasında Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yapmış; sonrasında 2014’e kadar MHP Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur. TBMM 27. dönem Yozgat milletvekili olan Ethem Sedef, orta düzeyde İngilizce bilmektedir, evlidir.

Ethem Sedef, aynı zamanda MHP’nin 28. dönem Yozgat milletvekili adayıdır. Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan İbrahim Sedef, siyasi çalışmalarına MHP bünyesinde devam etmektedir. Ethem Sedef hakkında merak edilen eşi, kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Ethem Sedef, erişim tarihi: 6 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.