Otomobil

Abart Egzoz Motora Zarar Verir mi?

Abart olarak bilinen abarth türde egzozlar ülkemizde genç sürücülerin modifiye işlemi olarak ilk sırada yaptırdıkları vanalı tip egzozlardır. Bu türden egzoz kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken aslında motora olan etkisinden çok trafikte ceza yeme ihtimalidir. Ancak biz başlıktaki sorumuzu cevaplayalım ve bakalım bu sistemin motor ile bir ilgisi var mı?

Bilindiği üzere bu sistemde egzozlar motordan çıkan atık gazları vanalı ve kademeli bir sistem vasıtasıyla dışarı atarak motordan çok yüksek düzeyde ses almanızı sağlar. Abart egzoz motora zarar vermez. Bu sistemin çalışma prensibinin motor ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, aracınızın sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmazken yakıt tüketimini ufak bir miktar artırabilir. Bu da sesten alacağınız keyfe değer olarak düşünülebilir. Ancak kanunen bu tür egzozların kullanımının her şekikde yasak olduğunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds