Otomobil

Adblue Motora Zarar Verir mi?

Adblue sistemi aracınızın egzoz emisyonunu düşürerek çevreye daha az zarar verir. Tüm işlevi bundan ibarettir. Ancak ‘Adblue motora zarar verir mi?’ Sorusunun cevabını arayan kullanıcılqr genellikle bu maddenin araçta eksik olduğu durumda motor hasar alır mı? Sorusuna cevap aramaktadırlar. Tozlu mikrofon, otomobil kategorisinde yüzlerce farklı makalede adblue sistemini detaylı olarak anlattı. Bu sebepten dolayı bu yazıyı fazla uzatmadan sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

Motordan çıkan atık gazlar EGR valfi denilen kısımda filtre olunduktan sonra Adblue teknolojisi kullanan araçlarda eklediğiniz sıvı yardımıyla zararlı gazların çevreye zararı azaltılarak egzoz ucundan dışarı salınmaktadır. Bu maddenin araçta tamamen bırakması durumunda bazı marka modellerde sistem kendini kilitlemekte ve sizi yolda bırakmaktadır. Bazı araçlarda ise çekiş düşüklüğü gibi belirtiler görmenize sebep olarak, sizi en yakın benzin istasyonundan adblue almanıza zorlar.

Adblue motora zarar vermez. Yalnızca çok uzun kilometreler boyunca adblue olmadan gittiğinizi var sayarsak bu durumda teorik olarak bir miktar zorlanma gerçekleşebilir. Bu etki de doğrudan olmamakta ve dolaylı olarak çekiş problemi nedeniyle çok az motora yansımaktadır. Yine de her durumda adblue ışığı yandıktan sonra derhal bu maddeyi almanız her açıdan mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds