Sağlık

Abilify Bağımlılık Yapar mı?

Tıp dünyasında ruhsal bozuklukların giderilebilmesi için çeşitli ilaç ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu ilaçlardan bir tanesi olan ve antipsikotik ilaçlar grubuna ait olan Abilify, oldukça etkili ve güçlü bir ilaçtır. Alanında şizofreni ve bipolar bozukluklara etki eden bu ilaç, genellikle bireylerin antidepresan tedavisinde gerekli sonucu alamaması ile kullanılmaya başlanır.

Abilify kullanan kişiler antidepresan kullanımının yanında ek bir takviye olması yönünde kullanırlar. Belirli yaş kitlelerine göre değişim gösteren ilacın, farklı etkileri de olabilmektedir. Özellikle bunlardan bir tanesi olduğu düşünülen bağımlılığın,Abilify’de etki yapıp yapmadığı oldukça merak edilebiliyor. Bu nedenle bugünkü yazımızda “Abilify Bağımlılık Yapar mı?” sorusuna açıklık getireceğiz.

Abilify kullanan kişiler belirli nedenler doğrultusunda ilaca yönelirler. Bunlar arasında bulunan çok enerjik olmak, aşırı hızlı konuşmak ve yüksek sinir sadece içlerinden birkaçıdır. İlacın kullanımı içerisinde en çok merak edilen bağımlılık konusu ise biraz kişiye bağlı kalmaktadır. Fakat incelenen raporlarda Abilify’ın bağımlılık davranışına neden olduğu gözlemlenmiştir. O yüzden ilaç kullanım sırasında devamlı olarak doktorunuz ile birlikte hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Yani sorumuza kısaca cevap verecek olursak, Abilify bağımlılık yapabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds