Biyografi

Açelya Kartal Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Açelya Kartal kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi var mı, şu an nerede? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucu, oyuncu ve spikerlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Açelya Kartal’dan söz edeceğiz.

Açelya Kartal Kimdir?

  • Oyuncu, sunucu.

29 Ekim 1992 tarihinde dünyaya gelen Açelya Kartal, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Açelya Kartal, ünlü manken İnci Kartal’ın kızıdır. Best Model of Turkey 2010 yarışmasında üçüncülük elde etmiştir. Ardından da Miss Exclusive of the World yarışmasında da üçüncülük elde etmiştir.

İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan Açelya Kartal, kariyerine model ve sunucu olarak devam etmektedir. Ayrıca pilates eğitmeni olarak da yaşamına devam eden Açelya Kartal, aynı zamanda hem Türkiye’de hem de ABD Manhattan’da yaşamını sürdürmektedir. Pek çok dizide görev alan Açelya Kartal, özellikle Adını Feriha Koydum dizisi ile büyük bir popülarite kazanmıştır. Ardından da Aşkın Bedeli adlı dizide görev almıştır.

Macera Gemisi isimli yarışmada sunucu olarak görev yapan Açelya Kartal, Şoray Uzun’un sunduğu Döndür Şansını isimli yarışmada da konuk olarak çalışmıştır. Açelya Kartal son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan Kapanmadan Kazan isimli yarışmayı Alp Kırşan ile beraber sunmuştur.

Güzel sunucu ve oyuncu 1.78 boyunda ve 55 kilodur. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Açelya Kartal’ın bu platform üzerinde 50 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Açelya Kartal hakkında merak edilen sevgilisi var mı, babası kim, kardeşi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Açelya Kartal ile İlgili Aramalar

Google’da Açelya Kartal ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; açelya kartal aslen nereli, açelya kartal kaç yaşında, açelya kartal babası, açelya kartal boyu, açelya kartal kimdir nerelidir, açelya kartal instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds