Sağlık

Acnegen Kullanırken Spor Yapılır mı?

Acnegen, Roaccutane, Zoretanin, Aknetrent ilaçları kullanırken spor yapılıp yapılmayacağı sorusunun akıllara gelmesi genellikle terlemenin cilde zararlı olabileceği düşüncesinden ileri gelir. Acnegen kullanırken yalnızca hafif sporlar yapılır. Ancak bunun terleme durumu ile hiçbir alaklası yoktur. Vücudunuza anormal derecede güneş ışığı, lazer ya da kimyasal maddeler gibi uyaranlar etki etmediği sürece terlemenin bir zarar olmayacaktır.

Durum böyleyken ağır ve kardiyo niteliğinde sporların neden ilaç kullanımı esnasında problem yaratabileceğinden bahsedelim. Bu ilaçların hepsinin en sık görülen yan etkileri göğüs-sırt ve diğer kas ağrılarının oluşmasıdır. Eğer üzerine sert bir spor programı da eklerseniz sizin için son derece konforsuz zamanlar geliyor olabilir. Sporcuysanız ya da düzeninizi bozmak istemiyorsanız yürüyüş, yüzme gibi hafif ve etkili spor dallarına en azından tedavi esnasında ve bitiminden bir süre geçene kadar yönelmeniz çok daha mantıklı olabilir. Konu hakkında detay bilgi almak için lütfen uzman hekiminize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi