Sağlık

Ketojenik Diyette Süt İçilir mi?

Ketojenik diyet, kısaca düşük karbonhidratlı diyet anlamına gelmektedir. Karbonhidratın yanında protein kaynakları da vücuda az alınarak denge yaratılmaya çalışılır. İçerik olarak oldukça zor olan bu diyet içerisinde bazen farklı sorularla karşılaşabiliyoruz. Bu sorulardan bir tanesi olan ‘’Ketojenik diyette süt içilir mi?’’ sorusu akıllarda sürekli kalabilmektedir. O yüzden bu yazımızda soruya detaylı olarak açıklamalar getireceğiz.

Ketojenik diyet içerisinde normal süt fazlasıyla protein ve yağ içerdiği için önerilmemektedir. Bunun yanında yoğurt ve süt ürünleri olan diğer şeyler de kesinlikle önerilmez. Normal olan süt tüketimi yerine Hindistan cevizi sütü ve badem sütünü tercih edebilirsiniz. Bu besinler Ketojenik diyetinize herhangi bir zarar vermeyecektir.

Kilo vermek adına Ketojenik diyeti yapıyorsanız bütün detayları harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Bazı yemek ve içeceklerde seçenekler yapmak diyetinizi etkileyebileceği gibi hızlı bir sonuç almanıza da yardımcı olur. Süt ürünleri konusunda ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızla birlikte bir konuya daha açıklık getirmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.