Sağlık

Acuvue Oasys Lens Göze Yapışır mı?

Acuvue Oasys Lens göze yapışır mı? Lensler son zamanlarda gözlük kullanmayanların bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Gözlüğü sürekli temizlemek, yanında taşımak istemeyen ya da görüntüsünden memnun olmayan kişilerin tercihi genel olarak lensten yana oluyor. Fakat kullanılan lenslerin kalitesi ya da kullanım süresine göre bu durum çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Gözlerde yanma hissi, batma, lensin göz boşluğuna kaçması gibi birçok neden ise insanları lens almaya mesafeli davranmasına sebep olabiliyor. Lensin çok fazla kullanımı, gözlerde kuruluk olması ve bununla birlikte suni göz yaşının kullanmamak lensin göze yapışmasını kolaylaştırır. Bu tarz durumlarının olmaması için, lens ile uyumamaya, lensin gözde olduğu süre zarfında nemli kalmasını sağlamaya ve temizliğine dikkat edilmesi şarttır.

Acuvue Oasys Lens Göze Yapışır mı?

Bu başlı başına lens markasının oluşturacağı bir sorun değildir. Lensi kullanım durumuna bağlı olarak gelişen bir durumdur. Elbette kalitesiz lensler gözlerde bazı kuruluklara sebep olabilir fakat bu sadece ”acuvue” için geçerli bir kanı değildir. Bazı kullanıcılar ise lensle uyuduktan sonra lensin göze yapıştığını ve bu yapışma ile göz kapaklarını açamadığı şikayetinde bulunurlar. Bazıları ise aylardır gözünde duran lensin hiçbir sıkıntı yaratmadığını dile getirmektedir. Bu durum biraz da hassasiyetlerimize bağlı.

Eğer bu lens markası ile alakalı herhangi bir kuruluk ve lensin göze yapışması gibi bir şikayetiniz varsa bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds