Sağlık

Acuvue Oasys Lens Gözde Batma Yapar mı?

Acuvue Oasys Lens batma yapar mı? Gözlük kullanmak istemeyenler için oldukça etkili bir tercih olan lensler hayatı kolaylaştırıcı ve gözlük derdine son veren bir tedavi yöntemidir. Fakat bazen alınan marklar ve kullanılan ürünlere göre lensler bizlere yarar sağlamaktan çok gözde oluşan yanma-batma yada gözümüzde oluşan alerjik reaksiyonlar ile çekilmez bir hale gelebilir ve çeşitli sorunlara yol açabilir.

Ülkemizde de kullanılan Acuvue Oasys lensler ise tercih edilen markalar arasındadır. Genel olarak doktorların tercihi olmasa da göz çapı, derecesi, astigmat olup olmaması gibi nedenlerin birleşmesi ile bazı doktorlar tarafından birinci tercih olabilmektedir. Rahatsızlığınız boyutuna göre ve gözününüz çapına göre belirlenen lensler, daha çok yanma-batma olmaması, kaşınma ya da kuruluk yapmaması gibi nedenlerle tercih edilir. Acuvue Oasys lensler ise bu tarz durumlarda konforlu lensler arasındadır denilebilir.

Temiz kullanım, gözlerin gerektiği kadar dinlendirilmesi ve göz derecenizin ve çapının iyi ayarlanması ile gözde herhangi bir batma yapmaz. Fakat kullanmadan önce lenste çizik olup olmadığına, göz çap numaranızı düzgün alıp almadığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Üst üste uzun süre takmak ise görme kalitenizi etkileyeceği gibi kuruluk ve batmaya da sebep olabilir. Eğer siz bu marka ile alakalı batma-yanma yan etkileriyle karşılaştıysanız yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.