Teknoloji

Adobe Flash Player Engellendi Hatası Çözümü

Adobe Flash Player browserlar üzerinde içerik ve videoların görüntülenmesini sağlayan sistemdir. Bazı durumlarda karşımızda adobe flash player engellendi hatası çıkabilmektedir. Bu hatayı çözmek için bazı yollar bulunmaktadır.

Adobe Flash Player Engellendi Hatası Nedenleri

Bu hatanın temel sebebi flash player eklentisinin güncel olmaması ile alakalıdır. Eklentinin eski, tarayıcının güncel olması karşımıza bu hata kodunu çıkarmaktadır. Fakat bunun yanında birçok farklı sebebi de olabilir. Bu sebeplerden bir tanesi de güvenlik problemleridir. Yine güncel olmayan eklentilerde güvenlik açıkları olduğundan dolayı browser’lareklentiyi engelleyebilirler.

Adobe Flash Player Engellemesi Kaldırma

Flash Player Engellendi hatasını kaldırabilmek için uygulamanız gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Aşağıda anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak bu hatadan tamamen kurtulmanız mümkündür. Adımlar;

1. Chrome Browser’ı açın.

2. Browser’ın sağ üst kısmında bulunun “üç nokta” simgesine tıklayın.

3. Açılan alandaki “ayarlar” yazısına tıklayın.

4. Ayarlar yazısına tıklandıktan sonra yeni bir sayfa karşımıza çıkacak. Bu sayfanın en altında bulunan “gelişmiş” seçeneğini seçin.

5. “Güvenlik ve Gizlilik” bölümünün altında bulunan “içerik ayarları” kısmına gelip yazıya tıklayın.

6. Burada flash butonu göreceksiniz. “flash” butonuna tıklayın.

7. Açılan sayfada sitelerin flash çalıştırmasına izin verme düğmesini aktif hale getirin. Aktif hale getirilen düğme mavi renge dönüşür.

Diğer Yöntem;

Adobe Flash Player Engellendi hatası için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de aşağıdaki gibidir.

1. Browser’ı kapatıp açın.

2. Url çubuğuna “chrome://components/” yazın ve enterlayın.

3. Açılan bölümde “pepper_flash” yazısını bolun ve sağ kısmında bulunan “güncellemeleri denetle” yazısına tıklayın.4. Güncelleme işlemi bittikten sonra tekrardan hata veriyor mu diye kontrol edin?

Kaynak: https://herzem.net/adobe-flash-player-engellendi-cozum-2021/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds