Teknoloji

En İyi Hikâyeli Oyunlar

Dünyada oldukça büyük bir kitle olan oyun severler, en iyi Hikâyeli oyunlar konusunu sık sık araştırarak, durumdan her an güncel kalmaktadır. Bu listemizde derlemiş olduğumuz oyunlar, içerisindeki hikâyeleri bakımdan size oldukça güzel ve unutamayacağınız bir oyun zevki sunacaktır.

The Last of Us

2013 yılında PlayStation 3,  2014 yılında da PlayStation 4 için çıkarılmış olan The Last of Us, hayatta kalma üzerine kurulmuş olan korku-macera ve aksiyon temalı bir oyundur. Oyunun tek oyuncu sürümü olduğu gibi, çok oyunculu seçeneği de mevcuttur.

Oyun, Texas’ta Sarah adında babası Joel ile beraber yaşayan bir kızın, doğum günü ile birlikte başlamaktadır. Ancak bu esnada oldukça zararlı ve bulaştıkları insanları değiştirerek; insan öldüren bir yaratık haline getiren bir mantar hastalık yaymaya başlamıştır. Kahramanlarımız, tüm bu olayların içerisinden kaçmak için uğraşmaktadır. Ancak bu esnada Sarah, bir asker tarafından öldürülmüştür. 

Bu olayın ardından 20 yıl sonra Joel, artık ortağı Tess ile beraber silâh kaçakçığı işini yapmaktadır. Bu sırada Robert isimli bir kişi silahlarını çalınca, ekip Robert’ın yanına gitmiştir. Ancak burada silahları geri alabilmenin tek yolunun, bu hastalığa karşı bağışıklığı olan bir kızı, söz konusu karantina bölgesinden çıkartmak olduğunu fark etmişlerdir.

Read Dead Redemption

Oyun severlere 2010 yılında sürülmüş olan Read Dead Redemption, 1911 yılında geçmektedir. Amerika ve Meksika sınır bölgesinde yaşanmıştır. Oyun hikâyesinde bir zamanlar çete üyesi olan John Marston’un eşi ve oğlu, devlete bağlı olan ajanlarca kaçırılmıştır. 

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher adlı edebi serinin, bir oyun versiyonu olan The Witcher serisi, toplam üç oyundan oluşmaktadır. Bu serinin üçüncü oyunu olan ve 2015 yılında yayınlanan The Witcher 3: Wild Hunt, DLC paketleriyle beraber en iyiler listesi arasında yer alan bir oyundur.

Witcher 3, kullanıcın yaptığı seçimlere göre şekillenmekte olan, açık dünya temalı bir oyundur. Hikayede ana kahraman, Geralt of Rivia adlı bir Witcher’dır ve onun üzerine kurulmuştur. Oyunun senaryosu ve hikâyesi, Dünya çapında büyük bir beğeni toplamıştır. Bu yoğun beğeni üzerine oyunun Netflix dizi versiyonu bile çekilmiştir. Eğer halâ oynamışsanız, The Witcher 3 oynamanız gereken oyunlar arasında yer almaktadır.

Far Cry 3

2012 yılında oyun piyasasına sürülmüş olan Far Cry 3, hikâye olarak oldukça ilgi çekici bir konuyu ele almaktadır. Oyun, Jason Brody ve arkadaşlarının tatil esnasında skydiving yapmasıyla başlamaktadır. Bunun sonucunda arkadaşlar, haritaların yer almayan bir adaya iniş yaparlar. Ancak bu ada, o esnada korsanlar tarafından saldırı altındadır. Bu korsanların lideri de Vaas adlı bir kişidir. Jason Brody korsanların elinden, adadaki yerliler tarafından kurtarılır ve bundan sonra ondan intikam almasına giden yolu açmıştır.

The Walking Dead

Aynı zamanda bir televizyon dizisi de olan The Walking Dead oyunu, ilk piyasaya sürülmüş olduğu 2012 yılından beri en iyi hikâyeler arasında yer almaktadır. Oyun, filmde olduğu gibi zombi temalı ve hayatta kalma üzerine kurulmuştur.

The Elder Scrolls V: Skyrim

2011 yılında oyun camiasına sürülmüş olan ve Skyrim olarak da kısaltılan Elder Scrolls V, dünyanın sonunu getireceği söylenmekte olan Alduin adlı ejderhanın öldürülmesine kurulmuştur. Açık dünya haritalı olan oyun, kahramanın tutsak olarak götürülmesiyle başlamaktadır. Ardından Alduin, kahraman idam edileceği sırada ortaya çıkar ve kahraman buradan kaçarak kurtulur.

Bu yazımız, Zovovo Bilgi Sitesinden derlenerek hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi