Adsense Pin Kodu Neden Gelmiyor? Detaylı Rehber

Adsense hesabınızı onaylattınız ve web siteniz eklediniz, buraya kadar her şey çok güzel. Fakat hesap doğrulama eşiğine geldiğiniz vakit bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. İşte bu yazıda adsense pin kodunun adresinize defalarca gelmediğinde neler yapabileceğinizden detaylı olarak bahsedeceğim. Probleminizi net bir şekilde sonuca ulaştırabilmeniz için lütfen birkaç dakikanızı ayırın ve yazıyı sonuna kadar okuyun. Yazının sonunda yine kafanıza takılan bir soru olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Zaten ilk pin kodu adresinize otomatik olarak gönderilecektir. Yaklaşık 4 haftada bir yeni pin kodu isteme hakkınız oluyor ve 3 kere üst üste pin alamadığınız durumda manuel olarak doğrulama işlemi yapma imkanınız oluyor. Bu da 3-4 ay gibi bir süre beklemeniz demek olacaktır. Hesabınız bu adıma geldiğinde pin kodu girilmesi istenilen yerin altında pin kodu gelmedi ise ‘bu formu’ doldurun gibi bir yazı çıkacaktır. Buraya Ad-Soyad yayıncı kimlik no ve resimli kimlik belgenizin ön yüzünü ekleyin ve tamam deyin. (Yayıncı kimlik numaranızı hesap bölümüne girerek öğrenebilirsiniz pub- ile başlar)

Bu adım gayet kolay gibi görünüyor. Peki böyle bir link de karşınıza gelmediyse ne yapacaksınız? Burada birkaç seçeneğimiz daha var. Fakat onlara başlamadan önce adsense üzerinde bulunan adresinizin resmi ikametgah adresiniz olmasını tavsiye ederim. Çünkü onaylama işlemi için sizden resmi bir ikametgah belgesi de isteyebilirler.

Adsense Türkçe Forum adresine gidin. Burada durumunuzu detaylı bir şekilde anlatan konu açınız. Pin kodunu defalarca istemenize rağmen gelmediğinden bahsedin. Bir yetkili 1-2 gün içinde sizden Ad-Soyad, Yayıncı No ve Kimliğinizin Ön Yüzünü isteyecektir. Bunları gönderdiğiniz takdirde problem 1-2 gün içerisinde halledilecektir. Bu problemin en net ve son adımı budur. Bazı web sitelerinde Adsense mail adresi vererek buraya mail atabileceğinizden bahsedilmiş bunu da yapabilirsiniz. Fakat linkini verdiğim forumda gerçek kişiler olayınızla bire bir ilgileneceğinden dolayı sorununuz çok daha hızlı halledilecektir.

Adsense Pin Ne Zaman Gelir?

Pin kodunu ilk defa istediyseniz anormal bir durum olmadığı sürece 1 ay içinde adresinize gelecektir. Bu doğrulama sisteminin tamamiiyle değişmesi kanaatindeyim. Bu şekilde yüzlerce Adsense Yayıncısı sıkıntı çekmektedir ve bu işlem yüzünden aylarca beklemektedir. Bir de bu işi profesyonel yapan yayıncıların aylarca olan süre içinde binlerce TL zarara girmesi de cabası.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: