Teknoloji

AMP Adsense Ekleme

Accelerated Mobil Pages yani Google AMP’nin web sitelerimize katkısı şüphesiz çok yüksek. Google’ın kendi web adresinde de duyurduğu gibi web sitelerindeki içeriklerin açılmasında çok büyük hız kazandıran AMP web sitesi sahiplerinin mutlaka göz atması gereken bir sistem. Bu yazımız web sitesinde AMP ve Adsense bulunan kullanıcılar için. Adsense raporlarındaki sayfa görüntülemelerin analytics verilerinden farklı olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. Adsense reklamlarınızı AMP sistemine eklemediğinizden dolayı mobilden gelen görüntülemelerin çok düşük olması normaldir. Peki AMP sistemimize Adsense reklamlarını nasıl ekleyeceğiz? Gelin birkaç basit adımda halledelim.

WordPress kullanıcıları için AMP eklentisi çok basit bir şekilde işliyor. Tek tıkla kurulduktan sonra AMP hazır. Biz de Adsense reklamlarını eklemek için bu eklentinin kaynağına ulaşarak birkaç basit ayar yapacağız.

Öncelikle ayarlardan ‘Eklentiler’ kısmına oradan da ‘Düzenleyici’ kısmına ulaşın.

Sağ üst köşeden AMP eklentisini seçin.

Sağ tarafta php kodlarını göreceksiniz. Buradan amp/templates/single.php dosyasına erişin.

Dosyanın içinde head etiketlerinin arasına aşağıdaki kodu ilave edin.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi