Gündem

Afrin Operasyonu’na Neden “Zeytin Dalı” İsmi Verildi?

Afrin Operasyonu gerek Türkiye, gerek Türkiye’nin komşu ülkeleri gerekse dünya kamuoyunda geniş yanlı buldu. Devletler ya da uluslar arası örgütler Türkiye’nin Afrin Operasyonu hakkında çoğunlukla olumlu şeyler söylediler ve Türkiye’nin sınır güvenliği korum açısından Afrin Operasyonu’nun “haklı” olduğunu dile getirildiler. Peki bu kadar önemli bir hal alan ve dünya kamuoyunu meşgul eden Afrin Operasyonu’na neden “Zeytin Dalı” ismi verildi?

Fırat Kalkanı Harekatına, Fırat’ın batısında konuşlanan terör örgütlerine rahat hareket imkanı vermemek olduğu için bu isim verilmişti. Peki Afrin Operasyonu’na neden Zeytin Dalı Harekatına ismi verilmiştir?

El-Bab Operasyonlarında 72 Türk askeri şehit olmuştu. Türkiye Afrin Operasyonu’na 72 uçakla katıldı. Daha önce El-Bab Operasyonu ve Fırat Kalkanı Harekatının akılda kalan unsurlarını kullanan Türkiye, sınır dışı operasyonlarında sembol isimler ve olaylar kullanılıyor.

Bu kapsamda Evanjelistlerin sembolü olan Zeytin Dalı, bu operasyona ismini vermiştir. Türkiye Evangelist Amerikan Ortadoğu politikasına karşı Afrin Operasyonu’na bu ismi vermeyi “sembol” olarak uygun bulmuştur.

Evanjelistler Kimdir?

Tanrı’yı kıyamete zorlayarak Armageddon Savaşı’nı çıkarmak için propaganda ve eylemlerde bulunan bir topluluk olan Evanjelistler, Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak şeklinde ifade edilen görüş çerçevesinde İncil’de geçen kıyamet alametlerini gerçekleştirmek için faaliyette bulunurlar.

Bu nedenledir ki, aralarında Evangelist George Bush’un da bulunduğu ABD’liler; I. ve II. Körfez Savaşları’na inançları doğrultusunda dini bir misyon yüklediler ve Yahudi-Hristiyan ittifakını savundular. ABD Başkanı George W. Bush’u Irak Savaşı’nda, 4000 yıl önce Yahudilerin atası Hz. İshak’ın annesi Hz. Sara ile Hz. Muhammed’in atası Hz. İsmail’in annesi Hz. Hacer’in arasında cereyan eden olaylara atıfta bulunarak ”İsmail’in çocuklarını tekrar çöle süreceğiz” sözleri ve ABD Başkanı Ronald Reagan’ın 1981’de ”Dünya tarihinde ilk kez Armageddon Savaşı’nın başlaması ve Mesih’in ikinci gelişi için her şey yerinde. Eski Ahit’te antik peygamberlere ve Armageddon işaretlerine baktığımda, savaşın gerçekleştiğini görecek kuşağın biz olup olmadığımızı merak etmekten kendimi alamıyorum” sözleri oldukça dikkat çekicidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds