Biyografi

Ahmet Kürşat Öçalan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Aslen Nereli?

Ahmet Kürşat Öçalan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Gibi dizisinin Ersoy’u Ahmet Kürşat Öçalan’dan söz edeceğiz.

Ahmet Kürşat Öçalan Kimdir?

  • Oyuncu.

1986 yılında dünyaya gelen Ahmet Kürşat Öçalan, oyuncu olarak bilinmektedir. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış; oyunculuk eğitimini ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde bitirmiştir. Bu zamana kadar çeşitli projelerde rol alan Ahmet Kürşat Öçalan, ayrıca Behzat Ç, Kanıt ve Tutar mı Tutar dizilerinde oynamıştır. Başarılı oyuncu 1.68m boyundadır ve aslen Kastamonuludur.

Exxen platformunda yayınlanan Gibi adlı dizide Ersoy karakterine hayat veren Ahmet Kürşat Öçalan, bu rolüyle milyonların beğenisini kazanmıştır. Özellikle ”Erasmus’la Gelen Yamyam” bölümünde babaannesi yenen Ersoy, dostları Yılmaz ve İlkkan ile beraber yasını tutmak istemiş ancak olaylar yasını tutmasına müsaade etmemiştir. Özellikle popçu arkadaşının çıkardığı single’ının ”Seni Yerim” olmasına ilk başta içerlememiş ancak daha sonra sahnedeki olaylar sinirlerini zıplatmıştır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ahmet Kürşat Öçalan’ın bu platform üzerinde 22 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Başarılı oyuncu Ahmet Kürşat Öçalan hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • hurriyet.com.tr, Ahmet Kürşat Öçalan kimdir, erişim tarihi: 12 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.