Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında?

Ahmet Yiğit Yıldırım kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Ahmet Yiğit Yıldırım’dan söz edeceğiz.

Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir?

Ahmet Yiğit Yıldırım İstanbul’da 1987 senesinde doğmuştur. Doğum yeri Erzincan’dır. Üniversite eğitimini Beykent Üniversitesi İngilizce İşletme alanında bitirmiştir. Daha sonra Hollanda’da İktisat alanında eğitim almıştır. Şu anda Beykent Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaktadır ve alanı Bilgisayar Mühendisliği’dir. Yazılım firması kurmuştur ve ülkemizde birçok projesi ödül almıştır. Ülkü ocaklarıyla ilkokulda tanışan Ahmet Yiğit Yıldırım şu an İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Başkanlık süreci boyunca genç bireyler için çeşitli kurslar açmıştır. Grafik Tasarım, Yabancı Dil ve pek çok yararlı alanda gençlerin eğitim almasını sağlamıştır. Birçok genç için yaratıcılıklarını geliştirecek eğitim kampları düzenledi. Ve halen tüm eğitimler yoğun katılımla devam etmektedir. Uyuşturucu ile kavgası her zaman devam etmiştir ve bu konuda gençleri bilinçlendirecek birçok projeye imza atmıştır.

Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir Görseli

Ülkücü camianın sevilen isimlerinden biri olan Ahmet Yiğit Yıldırım, sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşımlarına devam etmektedir. İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, görevinde de oldukça başarılıdır. Ahmet Yiğit Yıldırım aynı zamanda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı’dır. Instagram hesabında 50 binden fazla takipçisi bulunmaktadır ve bu mecra üzerinden tarih, kültür ve siyaset gibi alanlarda paylaşımlar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.