Merve Seren Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi? Boyu?

Merve Seren kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Merve Seren’den söz edeceğiz.

Merve Seren Kimdir?

  • Akademisyen
  • Yazar

Merve Seren üniversite eğitimini Bilkent Üniversite’sinde tamamlamış ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans için Başkent Üniversitesi ile eğitim hayatına devam etmiştir. Daha sonra Erasmus programı ile Rheinische Friedrich- Wilhelms Universitat Bonn üniversitesine gitmiştir. Doktora çalışmasına başlayan Merve Seren Kara Harp Okulu Uluslararası Güvenlik ve Terörizm bölümünü tercih etmiştir ve çalışmalarını bu konu üzerinde sürdürmüştür.

Merve Seren Kimdir Görseli

Tezini bitirirken Polis Akademisi Uluslararası Güvenlik Bölümü geçişi yapmış ve bu bölümde tamamlamıştır. Hem yurt içi hem de yurt dışında birçok etkinliğe katılım sağlamıştır. Ülkemizde TBMM çatısı altında Parlamenter danışmanlığı yapmıştır. Şu anda Milli Savunma Üniversitesi kadrosunda misafir öğretim görevlisi konumuyla ders vererek deneyimlerini genç bireylerle paylaşmaktadır. Üniversite bünyesinde görevli olarak hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine ders vermektedir.

Habertürk ekranlarında gündeme ilişkin konuşmalar da yapan Merve Seren, özellikle güvenlik ve terörizm konularında uzmandır. Öte yandan akademik çalışmalarında da bu konulara yoğunluk vermektedir. Habertürk dışında çeşitli televizyon kanallarında da uzman olduğu alanlarda konuşmalar yapmaktadır. Başarılı oyuncu Merve Seren hakkında merak edilen yaşı, boyu evli mi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.