Akbank Esnek Birikim Hesabı Ne Demek?

Vadeli birikim hesapları her bankada bulunan bir yatırım seçeneği olmakla birlikte vadeli hesaptan çıkınca faizin bozulması oldukça can sıkıcı olabiliyor. Gelin Akbank’ın bu duruma sunduğu çözüme beraber göz atalım.

Akbank Esnek Birikim Hesabı Ne Demek?

Akbank esnek birikim hesabı, müşterilerin düzenli birikim yapmalarına olanak tanıyan bir hizmettir. Müşteri kredi ya da banka kartından bir talimat vererek kolayca birikim yapabilir. Bu birikimler sadece TL değil altın, döviz ya da yatırım fonu olabilir.

Esnek Birikim Hesabı açmak isteyen müşteri Akbank internet, mobil ya da telefon şubelerinden gerekli işlemleri tamamlayabilir. Hesabı açılan müşteriler, öncelikle birikim amacını belirlemelidir (okul, kredi gibi). Daha sonra hangi tür birikim yapmak istediğini belirlemelidir (altın, döviz gibi). Son olarak müşteri birikim miktarını seçmeli ve hangi hesabından para çekileceğini bildirmelidir.

Esnek Birikim Hesabı otomatik ödeme talimatı gibi düşünülebilir. İstenen tarihte birikim hesabına belirlenen miktarda para aktarılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting