Ekonomi

Kredi Kartı “Ön Başvuru Olumlu” Ne Demektir?

Kredi kartı başvuruları, her bankada ayrı ilerleyen ve oldukça hızlı şekilde tamamlanan işlemlerdir. Kişiler faydalanmak istedikleri kredi kartı için banka ile iletişime geçerek süreci başlatabilir. Bu süreç içerisinde sık bir şekilde karşımıza çıkan ön başvuru, kişinin kredi kartı hizmetinden faydalanıp faydalanamayacağını belirler. Bu noktada özellikle bazı kişiler olumlu ve olumsuz ifadelerinin ne anlama geldiğini anlayamayabiliyor. O yüzden bugünkü yazımızda bu kavramları açıklayarak detaylandıracağız.

Kredi kartı başvurunuz için ilk olarak ön onaylı kredi başvurusu yapılmaktadır. Kişi ve yapılan başvuru hakkında detayları inceleyen banka, eğer ki kişiden olumlu bir görüş alırsa ve kredi kartı almasında herhangi bir problem gözükmüyorsa kredi alım süreci başlar. Kısaca işleminiz onaylanmış olur.

Ön başvuru incelemeleri sonucunda ise tarafınıza iki şekilde açıklama iletilmektedir. Bunlardan bir tanesi “Kredi Kartı Ön Başvuru Olumlu” şeklindedir ve kartınızın ön aşamasının tamamlandığı anlamına gelir. Bir diğer yandan olumsuz olarak gelmesi ise bazı problemlerin olduğunun göstergesidir. Bunlar arasında geçmişte yaptığı ödemelerin sorunlu olması, düzenli bir gelirinin bulunmaması ve kredi notunun düşük olması gelir. Eğer ki zaten düzenli olarak ödemenizi yapan bireyseniz herhangi bir problem yaşamadan olumlu yanıt alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.