Biyografi

Akif Pirinçci Kimdir? Aslen Nereli? Kitapları? Eserleri?

Akif Pirinçci kimdir, nerelidir ve kaç yaşında? Akif Pirinçci, Türk kökenli bir yazardır ve Almanya’da tanınmış bir yazar olarak uluslararası üne sahiptir. Özellikle İslam karşıtı söylemleri ile şöhret kazanmıştır. 20 Ekim 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuş, ancak ailesiyle Almanya’ya taşınmıştır. Pirinçci, 1969 yılında ailesiyle birlikte Almanya’ya göç etmiş;  eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra yazmaya başlamış ve kısa filmler için senaryolar yazmıştır. Akif Pirinçci’nin Felidae (1989) isimli kedi detektiflerini konu alan romanı büyük bir başarı elde etmiş; ayrıca Almanya’da yılın en iyi dedektif romanı seçilmiştir. Akabinde serinin devamı olarak 8 kitap daha yazmıştır.

Kendisi Türk asıllı ve göçmen olmasına rağmen yabancı ve göçmen karşıtı görüşleri ile tanınmaktadır. Pegida (Patriotic Europeans Against the Islamisation of the West) hareketinin bir etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle Dresden Bölge Mahkemesi tarafından halk arasında kin ve nefret yaydığı gerekçesiyle mahkum edilmiştir. Akif Pirinçci’nin eserleri Almanya’da ve uluslararası düzeyde tartışmalara neden olmuştur. Pirinçci’nin kariyeri ve eserleri hem edebiyat hem de siyasi çevrelerde dikkat çekmiştir, ancak yabancı ve göçmen karşıtı görüşleri nedeniyle tartışmalı bir figür olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds