Sağlık

Akineton Etkisi Kaç Saat Sürer?

Akineton isimli ilaç nörolojik sistemi uyarıcı etkiye sahip olduğundan dolayı etki süre hakkında bilgi alarak yaklaşık bir tahminde bulunduktan sonra ilacı kafanıza göre kullanmanız sağlığınızı tehlikeye atabilir. Bu sebepten dolayı ilacı yalnızca doktorunuzun söylediği şekilde ve dozda kullanınız. Uzun vadede etkileri ve tedaviyi ancak bu şekilde alabilirsiniz.

İlaç sinir sistemini uyardığından dolayı etkisi yaklaşık 1 saat içerisinde başlar. Etki başlama süresi yaşınız, kilonuz ve beraberinde kullandığınız diğer ilaçlar gibi onlarca faktöre bağlıdır. Ayrıca toplam etki süresinin bir ağrı kesici gibi bir önemi bulunmamaktadır. Bunun sebebi ilaç anında çözüm amaçlı etki etmekten çok belli sürelerde tedavi amacıyla uzman hekimler tarafından reçete edilmektedir. Parkinson hastalığının aktif bir şekilde tedavi edilebilmesi için ilacı düzenli kullanmanız son derece önem arz etmektedir. Beklenmeyen bir etki gördüğünüz anda derhal doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds