Aknetrent Ciltte Kuruluk Yapar mı?

Aknetrent ciltte kuruluk yapar mı? Daha önceki yazılarımızda Aknetrentin yan etkilerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Aknetrentin ciltte kuruluk yapıp yapmadığından söz edeceğiz.

Aknentrent Ciltte Kuruluk Yapar mı?

  • Evet.

İlacın en sık görülen neredeyse her 10 kişiden 1’inde görülen yan etkilerinden biri ciltte kuruluk yaşanmasıdır. Aknetrent 10mg, 20mg ve 40mg ilaçlarının ortak yan etkileri arasında yer alır. Özellikle yüzde ve dudaklarda ciddi bir kuruluk meydana gelir. Aknetrent sivilce ilacı sadece yüzde değil kollarda ve az da olsa bacaklarda kuruluk meydana getirmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Geralgine K Uyku Yapar mı?

Bu nedenden dolayı tedavi başından itibaren nemlendirici krem kullanmanız gerekli. Hatta kesinlikle ihmal etmeyin. Hametan krem bu konuda işinize oldukça yarayacaktır. İlacın yan etkileri fazla bu nedenden dolayı kendinize olduğundan daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not: Burada yazılanların tamamı ilacın prospektüsünden referans alınarak yazılmıştır. Yan etkiler hakkında net bilgi almak istiyorsanız ilacın prospektüsünü gözden geçirmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Aknetrent ile Lens Kullanılır mı? Zararı Var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara