Sağlık

Primolut Östrojen İçerir mi?

Primolut, eczanelerde tablet halinde satılan, adet düzensizliği, adet öncesi sendrom tedavisi ve adet kanaması gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Doktor kontörlünde kullanılabilen Primolut, bazı zamanlarda farklı soru işaretleri yaratarak karşımıza çıkabiliyor. Bu sorulardan bir tanesi olan “Primolut Östrojen İçerir mi?” problemi, detaylı bir sorudur. Bu nedenle yazımızda sorunun cevabından bahsederek yardımcı olmaya çalışacağız.

Östrojen cinsel fonksiyonlarda, adet döngüsünde ve yumurtalıklarda salgılanabilen bir steroid hormonudur. Hormon, kadın ve erkeklerde yer almaktadır. Fakat kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha fazladır ve devamlı artar. Primolut içerisinde östrojen barındırmaktadır. Kullanıldığı taktirde cinselliğe karşı soğumalar ve isteksizlik meydana gelebilir. Bunun devamında benzer durumlarda yaşanması söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds