Aknetrent Kullanırken Makyaj Yapılır mı?

Aknetrent kullanırken makyaj yapılır mı? Daha önceki yazılarımızda Aknetrent sivilce ilacı ile ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Aknetrent ilacını kullanırken makyaj yapılıp yapılmayacağından söz edeceğiz.

Aknetrent Kullanırken Makyaj Yapılır mı?

  • Yapılmaması daha uygundur.

Evet. Aknetrent kullanırken makyaj yapılması tavsiye edilmez. Çünkü Aknetrent ilacı özellikle yüzde kuruluk yaptığından ve cildi hassas bıraktığından dolayı yapışkan olan makyaj malzemeleri yüzünüzde daha fazla tahrişe neden olacaktır. Bu nedenle Aknetrent kullanırken makyaj yapmaktan uzak durun. Hatta Aknetrenti kullanım süresi boyunca makyajı biraz erteleyin.

Bir süre fondöten, kapatıcı, pudra, ruj gibi çeşitli makyaj malzemelerinden uzak durmanız cildiniz ve özellikle yüzünüz için faydalı olacaktır.

Özel gününüz oldu ve makyaj yapmanız gerekti diyelim. Makyaj yaptıktan sonra yüzünüzü çok dikkatli bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Gül suyu ile bu işlemi yapabilirsiniz. Makyaj temizleme malzemeleriniz bu konuda oldukça önemli. Kaliteli ve cilde zarar vermeyen türden olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting