Ekonomi

Fon Blokajlı Halka Arz Ne Demek?

Halka arz ile ilgili önceki makalemizde limitlerden bahsetmiştik. Tozlu Mikrofon Ekonomi kategorisinde bununla ilgili binlerce bilgiye rahatça erişmeniz mümkündür. Yatırım esnasında kullanıcılar binlerce lira parasını korumak ve değer katmaya çalıştıklarından dolayı fon blokajı terimini duydukları anda korkup internete başvurmaktadırlar. Aslına bakarsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Makalemizi sonuna kadar okuduğunuzda bunun neden böyle olduğunu ve fon blokajlı halka arz anlamını öğreneceksiniz.

Borsada işlemler yapılırken güvenli bir şekilde aktarılabilmesi için Takasbank görev alır. İşlem onaylanana kadar yatırımcının nakiti burada saklanmaktadır. Fon blokajlı halka arz demek, arz esnasında yatıracağınız miktarın işlem kesinleşene kadar aracı kurumda kalmasını ifade etmektedir.

Gördüğünüz gibi bu terim paranızın işlemlere kapandığı veya el konulduğu gibi anlamlara gelmez. Bu sebepten dolayı gönül rahatlığıyla lisanslı bir aracı kurumdan işlem yapabilirsiniz. Fon blokajı uzun süre hesapta kaldıysa bu konu hakkında detaylı bilgi için bankanıza başvurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds