Aknetrent ve Roaccutane Kullanırken Kaç Litre Su İçilmeli?

Aknetrent veya Roaccutane kullanırken kaç litre su içilmeli? Daha önceki yazılarımızda Aknetrent veya Roaccutane ile ilgili olarak çeşitli yan etkilerinden ve özelliklerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Aknetrent ve Roaccutane ilaçlarını kullanırken kaç litre su içilmesi gerektiğinden söz edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Bebek Hisse Ne Demek?

Aknetrent veya Roaccutane Kullanırken Kaç Litre Su İçilmeli?

En az 2 ile 3 litre arasında olması gerekmektedir. Çok fazla seviyede vücutta ve özellikle ciltte kuruluk meydana getirdiğinden dolayı hem Aknetrent hem de Roaccutane ilaçlarını kullanırken günde 2 ila 3 litre arasında su tüketmeniz gerekmektedir. Hem Aknetrent hem de Roaccutane vücutta ve özellikle ciltte aşırı derecede kuruluğa neden olmaktadır. Bu nedenle ilacı kullanım süresi boyunca çok su içmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ambulans Uçak Ücretli mi?

Bu tavsiye, bizzat doktorlar tarafından verilmektedir. Siz her ihtimale karşı doktorunuza tam olarak ne kadar, kaç litre su içmeniz gerektiğini sorun. Öte yandan hem Roaccutane hem de Aknetrent çok ciddi yan etkileri olan ilaçlardır. Bu nedenle ilacı kullanım süresi boyunca kendinize çok dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Aknetrent Kullanılırken Süt İçilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara