Sağlık

Aknetrent Saç Dökülmesi Yapar mı?

Aknetrent sivilce tedavileri için oldukça sık tercih edilen ve neredeyse kesim çözüm sağlayan ilaç yöntemlerinden biridir. Ciddi sivilcesi olanlar, diğer tedavileri kullanıp çözüm bulmayan kişiler “son tedavi” yöntemi olarak kullanmaktadır. Bunun ön önemli nedeni aknetrent türevi ilaçların ciddi yan etkilerinin bulunmasıdır. Ciltte ve metabolizmada değişimlere sebep olurken, deride ve tırnakta incelmeye ve kuruluğa neden olmaktadır. Peki Aknetrent saç dökülmesi yapar mı?

  • Yapabilir

Aknetrent gibi ilaçlar saç fonksiyonlarını etkiyerek saç dökülmesine neden olabilir. Bazı kullanıcılar ilacı aldıkları süre boyunca saç dökülmesi yaşayabilirler. Bazı kullanıcılar aknetrentin saç dökülmesi yaptığı ve kullandıktan sonra saçlarının döküldüğünü söylemektedir. Saç dökülmesi ilacı kullanan herkeste aynı derecede gerçekleşmez. Bazı kişiler saç dökülmesi yaşayabiliyorken bazıları saç dökülmesi yaşamazlar. Bu durum kişiden kişiye değişe de bilir. Genellikle ilaç tedavisi bittikten sonra saç dökülmesi de son bulur. Bazı kişiler de bu durum devam da edilmektedir.

Ciddi saç dökülmesi yaşıyorsanız muhakkak doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Aknetrent doktor kontrolünde alınması gereken ve yan etkileri bulunan bir ilaçtır. bu yüzden beklenmedik yan etkileri yaşıyorsanız doktora danışmanız yararınıza olacaktır. Böylelikle doktorunuz ilacı bırakmanıza ya da dozajını ayarlamanız konusunda size yol gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.