Sağlık

Aknetrent Zayıflatır mı?

Aknetrent ve türevindeki ilaçlar doktor kontrolünde alınan ve sivilce tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Sivilce tedavilerinin kesin olmasa da kesine yakın çözüm sağlamaktadır. Bunun yanı sıra aknetrentin oldukça fazla yan etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden ilacı kullanmadan önce kam vermeli ve vücudunuz bu ilaç için uygun olup olmadığı konusunda doktorunuzun karar vermesi gerekir. Peki akneternt kullanan kişilerin zayıflamasına neden olur mu?

  • Olabilir

Bunun birçok nedeni vardır. İlacı kullanırken kişilerde iştah azlığı olabilir ve bu durum zayıflatabilir. Bununla birlikte aknetrent kullanırken en büyük yardımcı bol su tüketimidir. Bol su tüketimi ilacın ayn etkilerinde azalmaya sebep olmaktadır. Bu yüzden normalden daha az yendiği ve bol su tüketildiği için kişilerde zayıflama olabilmektedir. Yaşanan yan etkiler kişilerde zayıflamaya da neden olmaktadır. Aynı zamanda ilaç ciltte kuruluğa neden olabildiği için vücudun su kaybetmesi de zayıflatabilir.

Bütün bunların yanı sıra aknetrent kişiden kişiye farklılık gösteren yan etkilere de sahiptir. Bazı kişilerin zayıflamasına neden olmuyorken bazı kişilerin metabolizması ilacın içeriklerinden etkilenebilmektedir. Bundan dolayı kişi ani zayıflama yaşadıysa doktora danışması gerekir. Zayıflamak aknetrentin yaşanan yaygın yan etkilerinden olmadığı için doktora danışmalı ve böylece ilacın dozajı belirlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.