Gündem

AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya Neden “Yeliz” Deniliyor?

Ahmet Hamdi Çamlı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan makam odasındaki Atatürk resmi hakkında yaptığı açıklamadan sonra Twitter’da “Yeliz” ismi de tekrar gündem oldu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı Ahmet Hamdi Çamlı’dan söz ederken “Yeliz” ismini kullandı. Peki Ahmet Hamdi Çamlı’ya neden “Yeliz” deniliyor?

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre TBMM’de anayasa görüşmeleri devam ederken Genel Kurul’dan yayın yapan bir @yelizadaley isimli bir hesabın AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya ait olduğu öğrenildi.

Twitter kullanıcıları tarafından şaşkınlıkla karşılanan bu olay sonrasında gözler milletvekili isim listesine çevrildi ancak Meclis’te Yeliz Adaley isimli bir vekil yoktu. Twitter üzerinden Periscope yayını yapan bu kişinin sahte hesap açtığı daha sonra da bu ismin AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı olduğu öğrenildi.

Milletin meclisinde yayın yapan bu kişinin daha sonra ön kamera açmasıyla AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski makam şoförü Ahmet Hamdi Çamlı olduğu ortaya çıktı. Ardından Çamlı’ya ait olan @yelizadeley isimli hesap kapatıldı.

Ahmet Hamdi Çamlı’nın sahte hesapla Meclis’ten çekim yapmasının üzerine CHP milletvekilleri anayasa değişikliğinin 9. maddesi için oy kullanan Çamlı’ya ‘Yeliz’ diyerek hitap etti.

Ahmet Hamdi Çamlı’dan Olay Paylaşım

27 Haziran tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi hesabından Atatürk’ün resminin olduğu belediye makam odasının fotoğrafı paylaşılmıştı. Ahmet Hamdi Çamlı da bu fotoğrafın altına ”Nerde o çift mavi göz? Resimde görülen,sert bakışlar altında medet uman garip bir vatandaş. 5 yıl sonunda vaad ettiğiniz İSTANBUL’lu bu mu?” şeklinde bir paylaşım yaptı. Çamlı’nın paylaşımı kısa sürede sosyal medyada gündem olurken ‘Yeliz’ ismi de sosyal medyada trendler arasında girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds