AKP’li Nihat Zeybekçi: İzmir Şarabını Uluslararası Marka Yapacağım

Geçtiğimiz hafta Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’ın röportaj yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, bu kez yine aynı gazeteden Ertuğrul Özkök’e konuştu. Zeybekçi, sıradışı açıklamalarda bulundu. İzmir şarabını uluslararası bir marka yapacağını söyledi.

‘Size İzmirli bir AK Parti vaat ediyorum’ başlığıyla verilen yazı manşetten ‘İzmir’in şarabını marka yapacağım’ şeklinde verildi. Bakan Zeybekçi’nin ayrıca Urla’daki şarap bağlarında fotoğraf çektirmek istediğini söylediğini ve “Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız” diye konuştuğunu belirten Özkök, röportajı şöyle aktardı:

Seçildiniz. Dönem sonunda nasıl bir İzmir?

“Şu sözü veriyorum: Beş sene sonra ilkel problemlerini bitirmiş, kent içinde kabul edilebilir bir yoğunlukta trafiğe ulaşmış altyapı. Artı turizm alanında. Kente gelen turistin vakit geçireceği, kalma süresini uzatacağı mekân ve aktiviteler yok. Bunun için Kemeraltı, Kadifekale, Alsancak, Bayraklı, Yeşildere baştan aşağı yeniden ele alınacak.”

En kritik konuya geliyorum. İzmir, hayat tarzı itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi’nin dünya görüşüne pek uygun olmayan bir karaktere sahip. Yani Kayseri’yi yönettiğiniz anlayışla İzmir’i yönetebilecek misiniz? Bu çatışmayı nasıl çözeceksiniz? 

“Şimdi çok çarpıcı bir şey söyleyeceğim. İzmirli bir AK Parti diyorum. Ben de biliyorum. Bu şehir için özel bir yaklaşım gerekir. Burada İzmirli bir AK Parti’ye ihtiyacımız var. İzmirli, Kayserili, Konyalı, Diyarbakırlı AK Partilere ihtiyacımız var.”

Kaynak: http://haber.sol.org.tr/turkiye/akpli-nihat-zeybekci-izmir-sarabini-uluslararasi-marka-yapacagim-256463

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: