AKP’nin İtibar Politikası: 169 Bin Nüfuslu Palandöken’e 22 Milyon Liralık Nikah Sarayı

Erzurum’un Palandöken ilçesinde yapımına devam edilen nikah sarayı gündem oldu. Özellikle sosyal medyada büyük tepki toplayan nikah sarayı, maliyeti ile de geniş yankı uyandırdı. İlk kez geçtiğimiz ay paylaşılan görseller sosyal medyada gündem olunca Sözcü, Diken, Sputnik, Habertürk ve Milliyet gibi pek çok ana akım medyada da söz konusu olay haber oldu. 


Nikah sarayı ile ilgili paylaşılan tüm görsellerin Palandöken Belediyesinin resmi internet sitesinden yayınlandığını ve yapımı daha sonra tamamlanacak olan nikah sarayını temsil ettiğini söylemekte fayda var. 

Öncelikle, iddia konusu görselin Palandöken Belediyesi’nin sitesinden alındığını ve yapılmakta olan nikah sarayını temsil ettiğini söylemekte fayda var. Nikah sarayının tamamlanmış halini gösteren tanıtım amaçlı proje görselleri aşağıdaki gibi:

İlginizi Çekebilir:  İsmet Yılmaz Eğitimde Çağ Atladık mı Demişti?


29 Ağustos 2017’de ihaleye çıkan nikah sarayı, 2015 yılından beri gündemde ve nikah sarayının proje aşamasının 2016 yılında tamamlandığını anlaşılıyor. Söz konusu projenin 6 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceği bizzat Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar tarafından açıklanmış. Projenin resmi ilanı ve ihalesi ise 29 Ağustos 2017’de yapılmış. Nikah sarayının 17 bin metrekare kapalı alana sahip olacağı öngörülmüş. 

Palandöken’de 2015’ten beri gündemde olan nikah sarayının proje aşamasının 2016’da tamamlandığı anlaşılıyor. Bu dönemde projenin 6 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulacağı, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar tarafından açıklanmış. Resmi ilan portalı ilan.gov.tr’deki ilana göre projenin ihalesi de 29 Ağustos 2017’de yapılmış. 17 bin metrekare kapalı alana sahip olacağı öngörülen ve Müftü Solakzade Mahallesi’ne yapılacak olan kompleksin ihale numarası 2017/385893.

Maliyet: 22 Milyon TL 

Teyit.org’un haberine göre EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) projenin maliyeti tam tamına 22 milyon 125 bin TL. Yüklenici firma ise ilanda belirtildiği üzere Volkan Kızmaz ve Abdulvahap Kızmaz. Nikah sarayının Haziran 2019’da kullanıma açılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir:  12 Ekim Twitter'a Erişim Yasağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi