Biyografi

Alara Eriç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Alara Eriç, 7 Mart 2003 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Müzisyen, şarkıcı, reklam, tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu olarak kariyerini sürdürmektedir. Sahne sanatlarına olan ilgisiyle birlikte ilk-orta-lise eğitimini beraber yürütmüştür. Galatasaray Lisesi’nde okurken aynı zamanda yarı zamanlı konservatuvar eğitimi almış ve piyano alanında Grade 6 seviyesine gelmiştir. Alara, dünyaca ünlü sinema ve sanat okullarının global yetenek sınavlarını kazanarak Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles ve AMDA New York gibi okullarda tiyatro, kamera önü oyunculuk ve müzikal tiyatro eğitimleri almıştır. Burslu olarak eğitimini tamamlayan Alara, birçok tiyatro ve filmde yer almıştır.

Müzik kariyerinde de aktif olan Alara, 18 yaşında Amerikalı bir şarkıcıyla düet yaparak, söz ve müziği kendisine ait olan “LIE” adlı ilk teklisini Houze Music etiketiyle yayınlamıştır. Türkçe teklisi “YILDIZLAR” ise PowerTürk Müzik ödüllerinde 2021 yılının “En Güçlü Klip” adayları arasında yer almıştır. Alara, ILS Vision etiketiyle yayınladığı “Yıldızlar” şarkısının söz, müzik ve klip hikayesini de kendisi yazmıştır. Ayrıca “Yaşlı Gözler”, “Tesadüf Değil Bu” ve “Ol Benim” gibi şarkılarını ve müzik kliplerini 2022 yılında yayınlamıştır. “Tesadüf Değil Bu” şarkısı Pantene Altın Kelebek ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” kategorisine aday gösterilmiştir.

Reklam, tiyatro, sinema ve dizi film oyunculuğunu küçük yaşlardan itibaren profesyonel olarak yürüten Alara, Pepsi, Watsons gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır. 2009 yılında “Aynadaki Düşman” dizisinde bir çocuk karakterini canlandırmıştır. 2012 ve 2019 yıllarında ise iki filmde rol almıştır. Son olarak 2023 yılında “Bir Fetih Ülküsü Kızılelma” dizisinde Nergis Kalfa karakterine hayat vermiştir. Alara Eriç, müzik, tiyatro, reklam ve dizi film alanlarında başarılı bir kariyere sahiptir. Genç yaşına rağmen çok yönlü yetenekleriyle dikkat çekmektedir. Gelecekteki projelerde de başarılı performanslarını sürdürmeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds