Sağlık

Alçı Çıktıktan Sonra Denize Girilir mi?

Altı çıktıktan sonra denize girmek genellikle iyileşme sürecine bağlıdır. Bu konuda doktorunuzun önerilerine ve talimatlarına uymak önemlidir. Genellikle doktorlar alçıdan sonra belirli bir süre su temasından kaçınmayı önermektedir. Alçı sonrası denize girebilmeniz için öncelikle doktorunuz iyileşme durumunuzu belirler ve denize girebileceğiniz konusunda sizlere bilgi verir. 

Altı çıkarıldıktan sonra denize girilmez demek yanlış olur. Ancak alçı sonrası zayıflayan kaslar hareket etmenizi zorlaştıracaktır. Bu nedenle öncelikle yeterli fiziksel aktivite ile dolaşım hızlandırılmalı ve kaslar eski gücüne kavuşturmalıdır. Böylelikle denize girmek ve denizde hareket etmekte kolaylaşacaktır. Alçı çıktıktan sonra denize girmek istiyorsanız bu durum hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi almalısınız. Unutmamalısınız ki herkesin iyileşme süreci birbirinden farklıdır. Bu nedenle alçı çıktıktan sonra herkes denize girebilir demek yanlış olur. Denize girebilmeniz için kırığınızın tamamen iyileşmiş olması gerekir. Denize girebilmeniz için en doğru kararı kırığın yeri, durumu ve iyileşme sürecine bağlı olarak doktorunuz verecektir.Doktorunuzun bilgisi olmadan günlük hayatınıza dönmeniz iyileşme sürenizi uzatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds