Ali Osman Ulusoy Kimdir? Hayatı Kardeşleri ve Çocukları

Ulusoy Holdingin kurucularından olan ve aynı zamanda Trabzonspor’un ilk ve kurucu başkanı Ali Osman Ulusoy kimdir? Kardeşleri kimdir? 

1927’de Trabzon’un Of ilçesinde doğan, Türk iş adamı Ali Osman Ulusoy, 1 Ekim 2014’te 87 yaşında hayatını kaybetmiştir. Ali Osman Ulusoy, Zehra Ulusoy ile evlenmiş ve bu evlilikten iki çocuğu olmuştur.

1938’de ilköğrenimini tamamlayan Ali Osman Ulusoy babası ile birlikte bir nakliye işinde çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy çeşitli kurum ve kuruluşlarda da başkanlık görevinde bulunmuştur. 

Ulusoy Holding’in kurucularından olan Ali Osman Ulusoy aynı zamanda Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanlığı görevlerini de yapmıştır. 

Bununla birlikte Ulusoy, 1967-68 sezonunda Trabzonspor’un kurucu başkanı olmuş ve kulüpte başkan olarak bir sene görev yapmıştır. 

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı görevi esnasında birtakım sorunlu konulara çözüm aramış ve bu sorunların çözüme kavuşturulması için çalışmıştır. İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinde geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır. 

Kurucularından olduğu Ulusoy Holding bugün başta taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alır. 

Ali Osman Ulusoy zatürre teşhisiyle İstanbul Acıbadem Hastanesine kaldırılmış fakat burada 1 Ekim 2014 günü hayatını kaybetmiştir. 2 Ekim 2014 günü düzenlenen cenaze merasiminin ardından doğduğu yer olan Of’ta toprağa verilmiştir. 

Kardeşleri 

Saffet Ulusoy, Yılmaz Ulusoy, Fatma Avşar, Niyazi Ulusoy ve Sefer Ulusoy kardeşleri arasında yer alır. 

Çocukları 

Ali Osman Ulusoy’un Kemal isminde bir erkek çocuğu bir de kız çocuğu bulunmaktadır. Oğlu Kemal Ulusoy ile kendisi hayattayken birtakım husumetler yaşamış, baba-oğul arasında anlaşmazlıklar olmuştur. 

İlginizi Çekebilir:  Dora Dalgıç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara