Gold Digger Ne Demek?

Gold digger ne demek? Gold digger ne anlama geliyor? Gold diggerlar kimdir? Son zamanlarda ortaya çıkan ve kullanımı yaygınlaşan gold digger nedir? Kime denir? 

Gold Digger Ne Demek? 

Parası için başka erkeklerle olan kadınlara veya parası olduğu için başka erkeklerin yanında olan kadınlara gold digger ismi verilmektedir. 

Gold Diggerlar, erkeklerin cüzdanları için onların yanında olan kadınlara denir. Herhangi bir duygusal ve ruhsal birliktelik amacı gütmeden erkekleri sadece ekonomik bir meta olarak kullanan Gold Diggerlar, birer maskot olarak erkeklerin yanlarındadırlar. 

Seda Sayan’ın bir konuşmasında “çıkar sevişmesi” olarak tanımladığı bu birliktelik türü, Gold Digger adı verilen kadınların birlikteliğe yaklaşımıdır. 

Podyum veya vitrin kadınları olarak da adlandırılan bu tarz kadınların yanlarında bulunan erkeklerden tek çıkarları onların paralarıdır. 

Para, Gold Diggerları erkeklerin yanlarında bulunmalarını sağlayan en önemli şeydir. Zira cüzdan, bunu sağlamaktadır. 

Yaşlı insanların kendilerinden yaşça küçük insanlarla bir arada bulunması, zengin fakat parasının dışında beraber olamayacağı kadınlara “sadece ekonomik güçlerini kullanarak” sahip olanlar eş veya sevgili değil “gold digger” elde etmiş olurlar.

Mesela Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın eşi buna iyi bir örnek teşkil etmektedir. Yine aynı şekilde Ali Ağaoğlu’nun eşi de bu kategoriye dahil olmaktadır.

Kişiler, kendilerinden yaşça büyük veya yaşça küçük insanlarla bir arada olabilirler fakat bu birliktelikler daha çok “ekonomik” temelli birlikteliklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: