Biyografi

Ali Şehirlioğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Hastanede?

4 Ağustos 1959 Ankara doğumlu olan Ali Şehirlioğlu, ilköğrenimini Ayşe Abla İlkokulu’nda tamamlamış sonrasında ortaokul ve lise eğitimini ise İstanbul Vefa Lisesi’nde almıştır. 1985 senesinde Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden teğmen rütbesi ile mezun olmuştur. Askerlik kariyerine 1986-1988 yılları arasında Edremit 19. Piyade Tugayı’nda üsteğmen olarak görev yaparak başlamıştır. Akabinde 1988-1992 yılları arasında GATA Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde ihtisasını almıştır. 1992-1995 seneleri arasında Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu dönemde bilhassa Ortopedik Harp Cerrahisi konusunda çalışmalar yapmıştır.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde akademisyen olarak görev yapmaya başlayarak, 1995 yılında yardımcı doçent, 2000 yılında doçent ve 2007 yılında profesör unvanını kazanmıştır. Bu süre zarfında özellikle omurga cerrahisi alanında uzmanlaşmıştır. Harp cerrahisi, spor hekimliği, travma cerrahisi, ortopedinin çeşitli dalları, afet tıbbı ve omurga cerrahisi konularında çalışmalar yapmış, birçok yurt içi ve yurt dışı yazılı ve sözlü yayınlar yapmış, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde konuşmacı olarak yer almıştır.

2011 senesinde profesör kıdemli albay rütbesi ile emekli olmuş ve muayenehane ve özel hastane hekimliği yapmıştır. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Türk Omurga Derneği, Türkiye Voleybol Federasyonu sağlık kurulu aktif üyesi olmuş ve ordu milli takımı, bayan milli voleybol takım doktorluğu görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca Türk Ortopedi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve 2. Başkanlığı yapmıştır. Gülhane Eğitim ve Sağlık Dayanışma Vakfı başkanıdır ve Lösante Hastanesi yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Lösante Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji kliniğinde de çalışmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. Ali Şehirlioğlu aynı zamanda Zafer Partisi Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

kaynakça:

  • zaferpartisi.org.tr, Ali şehirlioğlu, erişim tarihi: 28 Ekim 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds