Alice Merton Kimdir?

Alice Merton Alman-İngiliz söz yazarı ve şarkıcı, 13 Eylül 1993’te Almanya’nın Frankurt şehrinden dünyaya geldi. Profesyonel müzik kariyerine 2016 senesinden başlayan güzel sanatçı 2017 yılında No Roots isimli Single’ını çıkardı. Büyük beğeni toplayan Merton kısa sürede en çok dinlenenler arasında yerini aldı.

Hayatı

No Roots şarkısıyla milyonların beğenisini kazanan güzel sanatçı Alice Merton, 13 Eylül 1993’te Almanya’da doğdu.  Alice Merton hayatının ilk yıllarını Kanada ve İngiltere’de geçirdi. Müzikle ilgilendiği yıllar daha çok Almanya’da olduğu yıllardır.

Kariyer

3 Şubat 2017 yılında kendisinin ilk Single’ı olan No Roots şarkısını çıkardı. Şarkı kısa süre içerisinde Alman radyo ve televizyon kanallarında en çok dinlenen ikinci şarkı oldu. Bu başarısının ardından “Hit The Ground Running”, “Jealousy”, “Lie To My Face” şarkılarını çıkaran Alice Merton, bu üç şarkıyı ve ilk Single’ı olan “No Roots” şarkısını “No Roots” albümü adı altında bir araya getirdi.

Sanatçı, çalışmalarına Almanya ve İngiltere’de devam etmektedir. Paper Plane Müzik Şirketi ile çalışan Alice Merton ilerleyen günlerde yeniden müzikseverlerin karşısına çıkmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle