Biyografi

Almila Uluer Atabeyoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu? Dizileri?

Almila Uluer Atabeyoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Almila Uluer Atabeyoğlu’ndan söz edeceğiz.

Almila Uluer Atabeyoğlu Kimdir?

  • Oyuncu.

8 Nisan 1975 tarihinde dünyaya gelen Almila Uluer Atabeyoğlu, dizi-film oyuncusudur. İsmimin anlamı ”kırmızı elma”dır. Babası yelken antrenörüdür; anne ve babası kendisi küçük yaşta ayrılmıştır ve Almila Uluer Atabeyoğlu, babasıyla beraber Marmaris’te yaşamaya başlamıştır. Yelken sporuyla profesyonel olarak ilgilenen Almila Uluer Atabeyoğlu, ayrıca ülkemizi çeşitli uluslararası organizasyonlarda da temsil etmiştir. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamlayan Almila Uluer Atabeyoğlu, bu zamana kadar birçok projede rol almıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Almila Uluer Atabeyoğlu, oyunculuk çalışmalarına ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman adlı dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Almila Uluer Atabeyoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Almila Uluer Atabeyoğlu, erişim tarihi: 24 Ekim 2022
  • yeniakit.com.tr, Almila Uluer Atabeyoğlu, erişim tarihi: 24 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.