Alüminyum Tepside Kek Olur Mu?

Daha önceki yazılarımızda kek yapımı ile ilgili yüzlerce makale yayınlamıştık. Bu yazımızda ise ayrıca alüminyum tepside Alüminyum Tepside Kek Olur Mu? sorusuna detaylı olarak cevap vereceğiz.

Alüminyum Tepside Kek Olur Mu?

Alüminyum tepside kek yapmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konular arasında alüminyum tepside kek yapılıp yapılamayacağıdır. Alüminyum tepside kek yapmak mümkündür. Fakat alüminyum tepside kek yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tepsinin kesinlikle yağlanmamalı ve unlanmamalıdır. Bunun en önemli sebebi alüminyum kaptan kekin çok kola bir şekilde kendiliğinden çıkmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Mahlep Nerede Satılır?

Alüminyum tepside kek hazırlamak klasik kek hazırlamak ile aynıdır. Buradaki tek fark keki pişirirken kullandığınız tepsi tercihidir. Kek harcınızı her zamanki gibi hazırlayıp pişireceğiniz alüminyum tepsiye eşit olacak şeklide döktükten sonra 175 derece önceden ısıtılmış fırında 40 dakika kadar pişirip servis edebilirsiniz. Her fırının pişirme derecesi farklılık gösterdiği için kekinizi ara ara kontrol etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi