Amiral Gemisi Ne Demek?

Amiral gemisi nedir, amiral gemisi ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli deyim ve kelimelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca amiral gemisi kavramından söz edeceğiz.

Amiral Gemisi Ne Demek?

Bir markanın piyasaya sürdüğü en yeni, en donanımlı, en üstün özelliklere sahip olan ürünüdür. Amiral gemisi ürünler, genelde diğer modellerinden üstün özelliklere sahiptir. Marka, amiral gemisi ürünleri ile piyasaya girerek pazarı domine etmek ister. Bunun için en güvendiği modeli “amiral gemisi” olarak piyasaya sürer.

Apple için bu her sene bellidir. Örneğin 2021 için iPhone 13 Pro Max 1 TB modeli, Apple’ın amiral gemisidir. Bu model, iPhone modelleri arasında en üstün özelliklere sahip olan üründür. Aynı zamanda Xiaomi markası da belirli zaman aralıklarında amiral gemisi ürünlerini piyasaya sürerler.

Amiral gemisi modeller, markanın en üst özelliklere sahip olan ürünleri arasında yer almayıp rakip markanın modelleri ile de rekabet edecek seviyededir. Bu nedenle markalar, yukarıda da belirttiğimiz üzere piyasayı domine edecek özellikteki ürünlerini piyasaya sürerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.