Sağlık

Ananas Süt Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde emziren anneler için kullanılabilecek besinleri tek tek kaleme almıştık. Bu makalemizde de ananas konusundan bahsedeceğiz. Bu meyve hakkında internette bilgiler bulunsa da, çoğunlukla uzun ve karmaşık tercümelerden oluşuyor. Bu makalemizde çok kısa ve net bir şekilde ananas ve anne sütü arasında bir ilişki olup olamayacağından bahsedeceğiz. Emziren tüm annelerin bu kısa makalemizi sonuna kadar okumasını şiddetle tavsiye ederiz.

Ananas süt yapar. Ancak bu egzotik bir meyve olması ve karmaşık bileşenler içermesiyle alakalı değildir. Önceki çiriş makalesinde de şiddetle üzerinde durduğumuz gibi, asıl konu içerdiği yüksek miktarda c vitaminidir.

  • C vitamini anne sütünü artırmada en etkili vitamin türlerinin başında gelmektedir.

Durum böyle olduğundan dolayı annelerin sık sık ananas tüketmesinde bu yiyeceğe karşı alerji olması gibi durumların yaşanması haricinde sıkıntı olmayacaktır. Ancak her yiyecekte olduğu gibi bu yiyeceği de ölçülü tüketmek en faydalı seçenektir. Süt yapıyor diye kasa kasa ananas yemenin hiçbir yararı olmayacaktır. Tüketiminizi optimum düzeyde tutmaya ve doktorunuzun tavsiyeleri ile hareket etmeye dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.