Otomobil

Check Oil Level Passat B6 Ne Demek?

Otomobil kategorimizde bulunan yazılarda aracınızın bakımı ile ilgili binlerce farklı içeriği siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu makalemizde ise biraz daha farklı bir yazı ile, Volkswagen Passat B6 serisi araçların gösterge panelinde çıkan garip bir uyarıdan bahsedeceğiz. Check oil level şeklinde karşınıza çıkabilecek bu uyarı, çoğu zaman kullanıcıları korkutmakta ve bundan dolayı yola raha devam edememenize sebep olacaktır.

Check oil level Passat B6 demek, aracın yağ seviyesini kontrol edin anlamına gelmektedir. Motor içerisinde yağ seviyesini düzenli olarak kontrol eden bir sensör bulunur. Yağ bakımını yeni yaptırmış olsanız da bu uyarıyı görmenizin birkaç sebebi olabilir;

  • Motor yağ kaçırıyor,
  • Motor yağ yakıyor,
  • Sensör bozuk.

Bu ihtimallerin dışında bir durumdan kaynaklı yağ seviyesi azaldıysa her ne şekilde olursa olsun derhal yağ ekleyin. Bu uyarı genellikle Passat B6 araçlarda kendiliğinden silinecektir. Ancak eğer ekranda uyarı görmeye devam ediyorsanız, aracınızı beyne bağlayın ve detaylı hata kodunu okutun. Ardından yağ seviyesinin yerinde olduğuna emin olduğunuz anda bu verileri resetleyin. Problem kökten çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.