ANKR Coin Kimin? Nasıl Ortaya Çıktı?

ANKR Coin sahibi ve yaratıcısı Chandler Song isimli kişidir. Bu coin biriminin ortaya çıkma hikayesini de kendi yazdığı bir blog makalesinde şöyle anlatıyor;

Geçen Haziran, New York Metropolitan Sanat Müzesi’nde otururken kendimi tabloların blok zinciri kullanılarak nasıl tokenize edilebileceğini düşünürken yakaladım. O anda geleceğin geldiğini anladım – programın ötesinde. UC Berkeley’de bir bilgisayar bilimi öğrencisi olarak, ilk günlerinden beri blok zincirine çekiliyordum ve birinci yılımızdaki bir hevesle üniversiteden oda arkadaşım Ryan ve şimdi COO’m ile Bitcoin satın alıyordum. Kripto parayla uğraştım, o zamanlar Blockchain @ Berkeley adlı yeni bir ilgi grubuna katıldım ve kendi bilgisayar becerilerimi geliştirdim. Ancak Ethereum havalandığında, kripto para biriminin heyecanını engelleyen teknik engeller hakkında daha eleştirel düşünmeye başladım. Teknolojinin potansiyelinin, belirli kullanım durumlarına yönelik dar uygulaması nedeniyle sınırlı olduğuna inandım ve blok zincirinin sınırlarını zorlamaya yardımcı olmak için neler yapabileceğimi düşünmeye başladım.
Noktaları birleştirmeye, süper menajerim Stanley’den akıl hocalığı yaptığım New York’taki Amazon’da staj yaparken başladım. Stanley, 2007’de AWS EC2 örneğini tasarlayan mühendislerden biriydi – Berkeley’de yapay zeka öğrenmek için kullandığım platformla aynı – ve şirkette geçirdiğim süre boyunca sık sık süper bilgi işlemin önündeki teknik ve finansal engeller hakkında konuşurduk. Dünyanın en büyük arama motoru sistemlerinden biri olan Alexa’nın sıralama sistemi için çekirdek mühendis olarak kendi deneyimleri, etkili hesaplama ağlarının nasıl tasarlanacağı konusunda paha biçilmez bir bakış açısı sağladı – bu yüzden Stanley’nin bu uzmanlığı ekibimize getirmesinden dolayı çok heyecanlıyım. CTO olarak.

İlginizi Çekebilir:  Bankamatik 05 Hata Kodu Ne Demek?


İşten bir gün sonra Stanley’e ortaokuldaki en iyi arkadaşlarımdan birinin – şu anda Cornell’de siber güvenlik alanında doktora öğrencisi olan – Faydalı Çalışma Kanıtı üzerine yazdığı bir makaleyi gösterdim. Stanley, Ryan ve ben bu fikirden etkilendik ve gerçekten dağıtılmış bir bulut bilişim platformu oluşturmak için bu teoriden nasıl yararlanabileceğimizi düşünmeye başladık. Fikrimizi, katılımcıların ağa katkıda bulunmaları için teşvik programları dahil ederek mühendisliğimizi insan deneyimiyle geliştirmemizi öneren Berkeley BOINC’in kurucusu Profesör David Anderson ile paylaştık. Ayrıca Bitcoin gibi önde gelen blok zincir teknolojilerinin tek düğümlü yaklaşımıyla güvenlik kusurlarına dikkat çekiyor. Profesör Anderson daha sonra danışma kurulumuza katıldı ve onun rehberliği, kullanıcı verilerinin gizliliğini ve kanıtın geçerliliğini sağlamak için Intel SGX uygulayan Ankr için özel kullanım senaryosunu geliştirmemize yardımcı oldu.
Ekibimiz bir araya geldiğinde ve gelişen teknolojimizle Ankr’ı dünyaya tanıtmanın zamanı gelmişti. Bulut bilişimin geleceğin olduğuna inanıyorum, ancak Google, Amazon ve Alibaba gibi teknoloji devlerinin tekelinde. AWS ve Microsoft Azure, yüksek altyapı ve insan sermayesi maliyetleri nedeniyle müşterilerine karşı yüksek marjlar talep etmektedir. Ankr ekibi, araştırmacıların, öğrencilerin ve yeni başlayanların merkezi olmayan uygun fiyatlı bulut bilişime erişmelerinin bir yolu olması gerektiğini biliyor. Ankr ağında nihai hedefimiz sosyal etkidir. Herkesin faydalanabileceği ve Bitcoin’in orijinal ideallerini sürdürebileceğimiz, bilgisayarı ve internet erişimi olan herkesin katılabileceği küresel bir ağ kurmak istiyoruz.
Intel SGX sektöre hazırdır, yüksek performans ve yüksek gizlilik sağlarken blok zincirinin yüksek kullanılabilirliğini korur. Diğer bazı platformlardan farklı olarak izinsiz bir sistem çalıştırmamızı sağlar. Kesinlikle, dünyanın her yerinde çok sayıda bulut bilişim platformu var ve bunların önemsiz bir yüzdesi blok zinciri tabanlı: Golem, Dfinity’yi düşünün. Ancak, yürütme için akıllı sözleşmeleri kullanma biçimleriyle sınırlıdırlar.
Örneğin, Golem Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Ancak, Ethereum’un sınırlı veriminin, özellikle herkesin işleri göndermeye çalıştığı sağlam bir sistemde Golem’in yüksek performans elde etme yeteneğini engelleyeceğinden endişeleniyorum. Öte yandan, Ankr Proof of Useful Work’e sahiptir ve konsensüs mekanizmasının üzerine bir iş gönderici tasarladık, böylece madenci, tüm ağın performansını sınırlandıran akıllı bir sözleşmeye sahip olmak yerine, madencinin kendisi girişime hazır.
Bu kaynakları paylaşma kavramı, Asya’daki birçok kişi için zaten nispeten sindirilebilir. Örneğin, Çin’in BitTorrent’i Çin’in Xunlei’si, kullanıcıların film, oyun vb. indirmeleri için bir uygulamadır. Bir CDN ağları vardır ve insanlar kendi bant genişliğini kullanmadıklarında küçük cep harçlığı kazanmak için bant genişliklerini paylaşırlar. Bant genişliği. Bu pazarı inceledikten sonra, bant genişliğinin çok büyük bir pazar olmadığını biliyoruz, ancak bu küçük cep harçlığı kazanmak için kaynakları pasif olarak paylaşma kavramı Çin’de viral hale geldi. Bilgisayarın, bant genişliği veya depolamadan bile daha büyük, pazarın çok daha büyük bir payı olduğunu düşünüyoruz.
Bilgi işlem gücünden kar elde etmek, kripto para madenciliği yaparak kazanç sağlayan GPU madencilik çiftliklerinden farklı olacaktır. GPU’lar, paralel bilgi işlem ve görüntü işleme için oluşturulmuş özel işlemcilerdir. Bazı GPU’lar, kullanıcı dostu bir arayüzden, bir işletim sisteminden yoksundur.

İlginizi Çekebilir:  Para Gönderme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Toplam arzın toplam yüzde 10,1’ini TRX sahiplerine (Tron Vakfı’nın yerel tokeni) gönderecek olan airdrop, Şubat 2019’da başladı ve Şubat 2025’e kadar aylık olarak çalışacak. Aylık airdrop da zaman geçtikçe daha da büyüyecek. üzerinde, her yılın Şubat ayında artarak Şubat 2025’te 1.402.500.000 BTT’de sona eriyor.

İlginizi Çekebilir:  HOT (Holo) Coin Kimin?

Hareket işleme
BTT işlemleri, hizmet sağlayıcı, hizmet talebinde bulunan kişiden özel bir defter üzerinde bir ödeme kanalı açan bir teklif aldığında gerçekleşir. Böylece her iki taraf arasında talepte bulunanın hizmet aldığı işlem başlar ve karşılığında BTT’yi sağlayıcıya gönderir. Yolun her adımında kriptografik imzalara sahip olan bu süreç, istek sahibi işlemin tamamlandığını onaylayana kadar devam eder.

BTT, ekosistemdeki çeşitli hizmetler için kullanılabilir. Hizmet talep eden kişi, içerik almak için daha fazla bant genişliği için tekliflerin reklamını yapabilir ve BTT ile ödeme yapabilirken, Hizmet sağlayıcılar içeriği daha fazla kişiye dağıtmaya teşvik edilerek daha güçlü performans sağlar. İkincisi, BTT, kullanıcıların zaman içinde hizmetler için ödeme yapmalarına ve bu sağlayıcılardan depolanan verileri bir ücret karşılığında indirmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan depolama hizmeti için ödeme yapmak için kullanılır. Bu, küçük gruplar arasında verilerin uzaktan yedeklenmesi ve paylaşılması için yararlı olabilir. Son olarak, kullanıcılar merkezi olmayan proxy hizmeti için ödeme yapabilir, istekte bulunanların IP düzeyinde ağ kontrolünden kaçınmak için URL üzerinden içerik almasına izin verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara