Sağlık

Antibiyotik ile Balık Yenir mi?

İnternette araştırma yaptığınızda konu ile ilgisiz balıklar için antibiyotik kullanımı gibi sonuçlara denk gelmiş olabilirsiniz. Ancak şu anda tam da doğru yerdesiniz. Balık ile birlikte tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken tüm besinler hakkında sağlık kategorimizde detaylı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Antibiyotik ile balık yemek sağlığınız için daha faydalı olabilir.

Ancak bu çalışmalar bir meta analize dönüştürülüp, yaygın ve kuvvetli bir kanı oluşturmadığından dolayı tüketim esnasında tüm sorumluluğun yine sizde olacağından ve tüketim hakkında doktorunuzdan bilgi almanız gerektiği konusunda sizleri uyaralım. Yapılan bir çalışmada omega 3 hapı veya doğrudan balık ile birlikte antibiyotik kullanmanın antibiyotik direncini azalttığı ve böylelikle vücudunuzda antibiyotik ilaçların daha aktif bir şekilde görev yaptığı gösterilmiş. Buradan da anlayabileceğimiz gibi en azından antibiyotik ile balık ekstra faydalı gibi iddialarda bulunamasak da zararlı olmayabileceğini düşünebiliriz. Ancak sizin kullandığınız antibiyotik türü etkileşime girebilir. Onlarca farklı türde ilaç olduğundan dolayı eczacınıza ya da doktorunuza danışmadan asla hareket etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds