Sağlık

Salçalı Bulgur Pilavı Kilo Aldırır mı?

Kilo aldıran besinler hakkında birçok kaynakta farklı gıdalarla ilgili bilgiler alabilirsiniz. Bu makalemizde ise biraz daha detaya inerek salçalı bulgur pilavı ve kilo ilişkisinden bahsedeceğiz.

Aslına bakarsanız başlığı salçalı olarak detaylandırmamızın tek sebebi bu şekilde arama yapılması. Yani bu sorudan ziyaretçi çekmekten çok cevabı olmayan bu özel soruya bir cevap vermeyi amaçladık. Bulgur pilavı içetisinde salça bulunması kilo alma-verme konusunda hiçbir etkide bulunmayacaktır. İçerisinde yoğunlaşmamız gereken madde ise bulgurdur. Yoğun bir lif kaybağı olan bu madde aynı zamanda sağlam bir karbonhidrat deposu olarak görülebilir. Bu sebepten dolayı salçalı bulgur pilavı size kilo aldırır. Ancak diyet listelerinizden tamamen çıkarmak mantıksız olacaktır. Onun yerine ufak porsiyonlar halinde tüketebilirsiniz. Çünkü ekmek yerine en sağlıklı karbonhidratlar arasında görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi