Teknoloji

Apple TV Donma Sorunu Çözümü

Apple TV ilk çıktığında bir hayli fazla ilgi gördü sonralarında çıkan diğer Mi marka benzeri televizyon aygıtları yavaş yavaş yerini alsa da şu an aktif olarak Apple TV kullanan binlerce insan bulunuyor. Bu kişilerin yaşadığı en büyük problemlerin biri ise donma sorunu. Bu konuyu detaylı bir şekilde sizler için araştırdık. Tüm yapabilecekleriniz madde madde bu yazıda yer alıyor.

Öncelikle cihazı yeni almanıza rağmen sık sık bu problemi yaşıyorsanız vakit kaybetmeden ve cihaza bir şans daha vermeden hemen yetkili Apple servisine başvurmanızı öneririz. Burada bir hafta gibi kısa bir bekleme süresinden sonra dalgalanma, donma veya renkli ekran gibi tüm sorunlar kökten cihaz değişimi ile çözülebilir.

Donma sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • HDMI kablo bağlantılarının sıkı ve doğru olduğuna emin olunuz,
  • Film izleme veya yansıtma gibi işlemlerde takılma yaşıyorsanız Beamer benzeri uygulamaları kullanın,
  • Cihazınızı en güncel versiyona yükseltin.

Bu işlemlerim dışında hiçbir şey cihazınızdaki sorunu çözmeye yaramayacaktır. Garantiniz bittiyse ne yazık ki yeni bir cihaz almalı ya da az önce belirttiğimiz gibi tamamen yenileme yoluna gitmelisiniz. Böylelikle sorunu kökten çözmüş olursunuz. Garip bir hata alıyorsanız bizlere bunu yorumda bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.