Prof. Dr. Bülent Arı: Türkiye’nin Geleceği İçin Cahil Nesil Lazım

Bu sözler bundan 2 yıl önce bir profesör tarafından söylendi. Türkiye’nin geleceği için cahil neslin gerekli olduğunu söyleyen, cahil kesimin ferasetine güvendiğini belirten Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı ayrıca Türkiye’nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunu da dile getirdi.

Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı, şimdilerde Halk TV’de sunuculuk yapan Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtlamıştı. Arı, söz konusu programda birbirinden ilginç söylemlere yer vermişti.

Erdoğan Giderse Tam Bir Felaketle Karşı Karşıya Kalırız

Okuma oranın artış gösterdikçe kendisini hafakanlar bastığını dile getiren Bülent Arı, okumamış kesimin ferasetine de çok güvendiğini söyledi. Arı, konuşmasına ”Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız” diye devam etti.

İlginizi Çekebilir:  Bomba İddia: Fethullah Gülen Göz Altına Alındı Sabaha Karşı Türkiye'ye İade Edilecek

En Tehlikeli Kesim Okuyan Kesim

Bülent Arı’nın skandal sözleri bununla da sınırlı kalmamış, çok daha ileri gitmişti. Türkiye’nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunun altını çizen Arı şu sözleri sarf etmişti:

”Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye’yi. Türkiye’nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık.”

İlginizi Çekebilir:  İran’da Başörtüsü Yasağı Kalktı Mı? Tahran Polisi Ne Dedi? Yasak Neleri Kapsıyor?

Okuma Oranı Arttıkça Beni Hafakanlar Basıyor

Bülent Arı’nın geceye damga vuran sözü ise ”okuyan kesim arttıkça beni hafakanlar basıyor” sözleri oldu. Arı, gerekçesiyle beraber bu görüşünü şöyle savundu:

”Sultan Hamid devrine geri dönelim, Sultan Hamid, mülkiye olmak üzere Sultanileri kurdu. Yani medreselerde az çok kıt kanaat sadece dini tedrisat olmak yerine, laik eğitimi bütün ülkeye yaydı. Yani Osmanlı aydınlanmasını sağlayan Sultan Hamit’tir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamid’i devirdiler. Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum. Ben sürekli Refik Halit gibi gözlem yapıyorum, trafikte en tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte bir şey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar. Dünyanın gidişatını göremeyenler okumuşlardır. Okuma oranı arttıkça Türkiye’de olayları tahlil kabiliyeti azalıyor.”

İlginizi Çekebilir:  Al Papazı Ver Papazı

Bülent Arı’nın bu sözleri, Taner Yıldız’ın ”eğitim seviyesi arttıkça AKP’nin oyları düşüyor” sözlerine oldukça paralel. Bu bilinen gerçek, her ne kadar göz ardı edilmeye çalışılsa da gün gibi ortadadır. Okuyan kesim, AKP’ye oy vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi