Araba Teybi Çok Isınıyor Çözümü

Bir araç sahibisiniz ve teybiniz aşırı ısınıyor ve ardından kapanıyor mu? Eğer teybinizin kendisinde bir sorun olmadığını düşünüyorsanız öncelikle havalandırma deliklerinin etrafını açın ve kabloların ya da herhangi bir unsurun bu delikleri kapatmıyor olduğundan emin olun. Çünkü teybin aşırı ısınmasının ve kapanmasının nedeni bu olabilir.

Araba kullanıcılarının önem verdikleri araç içi ekipmanlardan bir tanesi teyptir. Teypler, ister uzun, ister kısa olsun tüm yolculuklarda araç içindeki kişilere ve sürücüye eşlik eder. Fakat bazen ısınma sorunu ortaya çıkar ve kapanarak kullanım dışı kalır. Bu durum ile karşılaşan sürücüler, araba teybi çok ısınıyor çözümü nedir diye araştırm içine girer. Bu durumun birden çok nedeni olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ford Transit Immobilizer Aktif Ne Demek?

Teybin havalandırma deliklerinin başka nesneler tarafından kapatılmış olmasının dışında, teybin normal olmayan bir yerden ısı alıyor olması da aşırı ısınmasına etkendir. Genel olarak, teybin arka yüzeyinde bir soğutucu mekanizma bulunur. Bu mekanizmanın bozulması ya da başka yerden ısı alması teybin ısınmasını etkiler.

İlginizi Çekebilir:  Motorlarda Avans Ayarı Nedir? Nasıl Yapılır?

Araba teybi çok ısınıyor çözümü nedir diye yapılan araştırmaların, ağırlıklı olarak yanıtı hoparlörler ile ilgilidir. Araç içi ses sistemlerine önem veren kişiler, aracın orjinal ses sistemine ek olarak yeni uygulamalar gerçekleştirir. Bu uygulamaların çoğunluğunda bas ve hoparlör yer alır. Hoparlör ve bas sisteminin teyp için uygun olmaması, teybin zorlanmasına dolayısı ile aşıro ısınıp arıza yapmasına neden olabilmektedir.

Pioneer Teyp Aşırı Isınma

Aracının içinde Pioneer marka teyp bulunan kişilerin çoğunluğunda ortak bir sorun bulunmaktadır. Bu sorun teybin aşırı ısınmasından kaynaklanır ve çözümü hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Araba teybi çok ısınıyor çözümü nedie diye araştırma içinde olan kişiler, sorunun; aracın yani motorun çalışmasından dolayı ısı yaymasına bağlamaktadır. Aynı zamanda çok sıcak havaların etki ettiği ve ısınmadan dolayı teybin kapandığı bilinmektedir. Bu nedenle, aracın soğuması ile ısı sorununa çözüm sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Clio Direksiyonu Çevirince Gelen Ses Neden Olur?

Anfi Neden Çok Isınır?

Araba teybi çok ısınıyor çözümü için öncelikle problemin ne olduğunun bulunması gereklidir. Bazen bu ısınma sorunu anfiden kaynakların. Ve bazı durumlarda kısa devrenin oluşması anfinin aşırı ısınmasına neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara